Latvijas lauksaimniecības mežsaimniecības kamera (AgriChamber) apzinot savus biedrus ir konstatējusi, ka lauksaimnieki ir gatavi paši pievest pārtikas produktus uz dažādiem Latvijas, it īpaši, piemēram, Rīgas mikrorajoniem. Saprotot situācijas nopietnību un to, ka veikalu iespējas arī ir ierobežotas piegādājot preces uz mājām, tad lauksaimnieki paši ir gatavi veltīt laiku un pūles, lai prece nonāktu pie adresātiem.

Pašlaik tiek domāts mehānisms, lai pēc iespējas mazāks kontakts būtu starp pasūtītāju un pārdevēju nogādājot preces adresātam. Runa ir par augļiem, pienu, miltu izstrādājumiem, dārzeņiem, gaļu, zivīm un citiem pārtikas produktiem no vietējiem ražotājiem un audzētājiem, lai pēc iespējas ikviens varētu saņemt veselīgāko un labāko produkciju no vietējā ražotāja. Viens no mehānismiem, kas tiek izskatīts ir “auto veikalu vai tiešo piegāžu” princips, kas nodrošinātu noteiktā laikā, noteiktu preču aizvešanu uz noteiktu vietu.

Lai iepriekš minētās darbības varētu sekmīgi izveikt, Zemkopības ministrijai steidzamības kārtībā būtu jāvirza Ministru Kabinetā noteikumi par atvieglotu kārtību ielu tirdzniecībā pārtikas nodrošināšanu ārkārtas situācijās (tirdzniecības vietu saskaņošanā ar pašvaldību, papildus reģistrēšanās Pārtikas un veterinārajā dienestā un citi nosacījumi).

AgriChamber Valdes priekšsēdētājs Dīns Cielavs:Laikā, kad pēc iespējams mazāk būtu jāsocializējas, papildus iespēja iegādāties veselīgu pārtiku, tuvāk pie mājām, būtu labs risinājums vīrusu izplatības ierobežošanai. Iepērkot pārtiku no vietējiem zemniekiem, ikviens atbalstītu savu valsti un, protams, būtu iespējams preci iegādātiem arī lētāk”.

Biedrības “Pārtikas Amatnieki” Valdes priekšsēdētājs Māris Šņickovskis: “Zemgales mājražotāji ir gatavi ar produkciju nodrošināt Rīgas mikrorajonus, ja tas būs nepieciešams. Pavasara mēnešos, īpaši šajā laikā, ir svarīgi, ka cilvēki tiek nodrošināti ar visu svarīgāko, kas ir vajadzīgi imunitātei un tieši to, mēs lauksaimnieki arī esam gatavi palīdzēt. Varam vest augļus, dārzeņus, sulas, medu, zivis un citu produktus, kas bagāti ar dažādiem antioksidantiem, bet ir jāatvieglo tirdzniecības noteikumi šajā ārkārtas situācijā.”