Latvijas lauksaimniecības mežsaimniecības kamera (AgriChamber) apzinot savus biedrus norāda, ka lauksaimnieki var un vēlas paši pievest pārtikas produktus un dažādu mājražotāju produkciju uz dažādām Latvijas, it īpaši, Rīgas centru un Rīgas apkaimēm. Kameras ieskatā Rīgai ir neizmantots potenciāls ielu tirdzniecības jomā, kuras ietvaros pilsētai būtu lieliska iespēja saviem iedzīvotājiem sniegt un saņemt labāko un kvalitatīvāko produkciju no pašmāju ražotājiem un audzētājiem.

Esošās pozitīvās tendences, kuras ir novērojamas publiskajā vidē saistībā ar Rīgas pilsētas būvvaldes darbu, Rīgas attīstības stratēģijas izstrādi un ieviešanu dzīvē, vides pieejamību dažādām sabiedrības grupām, vides kvalitātes uzlabošanu, veselīgas pārtikas pieejamību iedzīvotājiem liecina, ka pilsēta būtu gatava arī daudz dziļākai un efektīvākai lauku un pilsētas iedzīvotāju mijiedarbībai.

Kameras ieskatā Rīgas vadībai būtu jāatvēl iela vai ielas daļa Rīgas Centrā – Blaumaņa iela vai Tērbatas iela, kas būtu kā “magnēts” Rīgas attīstībai, kur Pierīgas un citu apkaimju ražotāji varētu piegādāt preces, kas būtu interesantas kā vietējam patērētājiem, tā arī Rīgas viesiem, atsvaidzinot ierasto pilsētvidi ar jauniem lauku vides elementiem.

AgriChamber Valdes priekšsēdētājs Dīns Cielavs: “Šajā laikā, kad  siltumnīcas un lauki ir pilni ar dažādiem lauku labumiem, lauksaimnieks labprāt dotu citiem pašu labāko, ko viņš ir izaudzējis un izlolojis, un brīva tirdzniecība pašā Rīgas sirdī būtu labs solis tirdzniecībai jau citā līmenī, esot tuvāk patērētājam. Šādi atverot tirdzniecību Rīgas centrā, pilsētas vadība ne tikai teorētiski runātu par darbiem, bet arī reāli nestu pienesumu sabiedrībai.”