Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei.

Interaktīvs valsts tehniskās apskates rīks/karte

Traktortehnikas īpašniekus aicinām taupīt savu laiku un ikdienas darbu plānošanā, izmantot interaktīvu valsts tehniskās apskates rīku/karti, kuru var atrast VTUA tīmekļa vietnē, sadaļā “Tehniskās apskates“. Tajā jebkurš interesents var meklēt vajadzīgo laiku vai traktortehnikai pietuvināto apskates vietu, vadoties pēc kartes lietošanas pamācības.

Interaktīvajā valsts tehniskās apskates rīkā/kartē labajā augšējā stūrī izvēlamies informāciju ko meklējam. Pēc tam pietuviniet un uzklikšķiniet uz norādīto un Jums vēlamo punktu, atvērsies papildu skaidrojošā informācija. Savukārt kreisajā augšējā stūrī ir iespēja izvēlēties meklēt pēc Jums vēlamās adreses vai datuma un pēc tam piemeklēt tuvāko norādīto vietu. Ja uzklikšķināsiet uz konkrētā punkta un izvelēsieties pogu “Maršruts”, neaizmirstiet ierīcē ieslēgt lokāciju, ja tāda iespēja pastāv vai arī izvēlēties koordinātes, tās dažādās ceļu aplikācijās palīdzēs Jums labāk atrast vēlamo vietu.

Latvijas Atvērto datu portāls

Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates grafikus (plānotās) var skatīt vai lejupielādēt tabulas veidā arī Latvijas Atvērto datu portālā, VTUA sadaļā. Ieteikums – izvēlēties formātu un uzklikšķiniet uz sadaļās ”Izpētīt”, pēc tam izvēlamies “Priekšskats” vai “Lejupielādēt” un sākt meklēt pēc novada un vietas.

 

Pašvaldība

Valsts tehniskās apskates grafikus var meklēt arī novada pašvaldībā (klientu apkalpošanas centros, preses izdevumos, tīmekļa vietnē).

 

Individuāli

Traktortehnikas valsts tehnisko apskati ir iespēja veikt arī individuāli jebkurā gada darba dienā, uzaicinot VTUA darbinieku uz traktortehnikas atrašanās vietu, bet tikai to savlaicīgi jāieplāno un jāpiesaka iepriekš Jūsu traktortehnikai tuvākajā vai ērtākajā VTUA birojā!

Apskates laikā jābūt līdzi

Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei.

Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtas

Lauksaimniekus VTUA aicina savlaicīgi pieteikties arī augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm, jo līdzīgi kā ar tehniskajām apskatēm, pārbaudes tiek veiktas visā Latvijas teritorijā. Ar prasībām augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē, sadaļā “Smidzinātāju pārbaudes

Tehniskā apskates mērķis

Tehniskā apskate tiek veikta ar mērķi nodrošināt cilvēku veselībai, dzīvībai un apkārtējai videi nekaitīgas traktortehnikas un tās piekabju piedalīšanos ceļu satiksmē. Tehniskā apskate tiek veikta, lai kontrolētu transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, kā arī, lai aktualizētu transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru un traktortehnikas un tās vadītāju informatīvo sistēmu, atklātu meklēšanā esošos transportlīdzekļus un veiktu normatīvajos aktos noteiktās kontroles funkcijas, kas saistītas ar piedalīšanos ceļu satiksmē.

Informācijas avots: ZM