Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu vairākiem atbalsta pasākumiem Covid-19 ietekmes mazināšanai, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LAD izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu ES Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai (ZRP) pasākumā “Zvejas darbību pagaidu pārtraukšana”, kur aktivitātē “Ārkārtas pasākuma īstenošana” būs pieejams 2,5 miljoni eiro publiskais finansējums. LAD iesniegumus pieņems no 17.jūnija līdz 31.augustam par laiku no 1.maija līdz 31.augustam.

Savukārt projektu iesniegumus aktivitātē “Covid-19 radītās negatīvās ietekmes mazināšana zvejniecības nozarē” LAD pieņems no 17.jūnija līdz 31.jūlijam par laika periodu no 12.marta līdz 31.jūlijam. Aktivitātei pieejamais publiskais finansējums ir 1,5 miljoni eiro.

Visbeidzot LAD izsludinājis arī atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu ES EJZF un ZRP pasākumam “Pasākumi sabiedrības veselības jomā” ar divu miljonu eiro publisko finansējumu, kur pirmās kārtas projektu iesniegumus pieņems no 1.jūlija līdz 31.jūlijam.

Tāpat LAD līdz šā gada 31.jūlijam pagarina desmitās kārtas atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu ES Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākumā “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde”.

Visi projektu iesniegumi jāiesniedz, ierodoties LAD personīgi vai izmantojot LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmu, vai lad@lad.gov.lv elektroniska dokumenta formā, parakstītu ar elektronisko parakstu un apliecinātu ar laika zīmogu Elektronisko dokumentu likumā noteiktajā kārtībā.

LETA jau ziņoja, ka valdība otrdien, 2.jūnijā, apstiprināja četrus Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos Ministru Kabineta (MK) noteikumus Covid-19 izplatības negatīvās ietekmes mazināšanai, kas nosaka atbalsta apmēru un tā piešķiršanas kārtību valsts un ES atbalstam zvejniecībā, akvakultūrā, zvejas un akvakultūras produktu apstrādē.

Informācijas avots: LETA